دانلود آهنگ جدید  ,ایرانسل ارزان  ,ساخت وبلاگ  ,تور مشهد  ,فریت بار به امریکا  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,تور لحظه آخری کیش  ,لیست کانال های تلگرام  ,انجام پروژه متلب  ,عمده فروش لوازم قنادی  ,عمده فروش لوازم کوهنوردی  ,دستگاه صحافی  ,عمده فروش اینترنتی  ,عمده فروش اجناس تبلیغاتی  ,ویبره  ,فروشگاه اینترنتی  ,اخبار روز  ,گن ساعت شنی طرح تاپ  ,اخبار میانه  ,خرید نودل جادویی  ,شن جادویی  ,فروشگاه کاپلان مارکت  ,ساخت وبلاگ آزادبلاگ  ,گوگل  ,


انسان

انسان

پاورپوينت بررسي استراتژيهاي توسعه منابع انساني

پاورپوينت بررسي استراتژيهاي توسعه منابع انساني

به صفحه دانلود فايل پاورپوينت بررسي استراتژيهاي توسعه منابع انساني خوش آمديد. به منظور مشاهده توضيحات بيشتر و دانلود روي دكمه سبز رنگ زير كليك كنيد.

توضيحات بيشتر دانلود


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود تاثير فناوري اطلاعات و ارتباطات در برنامه درسي

چكيده يكي از ويژگيهاي مهمي كه پديده فناوري اطلاعات و ارتباطات از آن برخوردار است ،‌اينست كه باعث مي‌شود ارتباط انسان با انسان ، همچنين انسان با محيط تسهيل يافته و ارتقاء يابد
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 2
فرمت فايل doc
حجم فايل 17 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 26
تاثير فناوري اطلاعات و ارتباطات در برنامه درسي

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

تاثير فناوري اطلاعات و ارتباطات در برنامه درسي

 


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود تاريخچه اي از هوش مصنوعي

مقدمه اگر چه تعريف دقيق و واضحي از AI وجود ندارد ( حتي براي هوش ) ولي مي توان تعريفي از ماشيني كه بتواند فكر كند و يا مثل انسان عمل كند كه مي تواند ياد بگيرد و رد علوم مختلف براي حل مسائل استفاده مي شود براي توليد پژوشگران AI ، مشتاقانه ، مغز انسان را مورد مطالعه قرار مي دهند تا بفهمند چگونه كار مي كند
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 4
فرمت فايل doc
حجم فايل 31 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 19
تاريخچه اي از هوش مصنوعي

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

تاريخچه اي از هوش مصنوعي

 


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود تاريخچه كامپيوتر

فصل اول تاريخچه همزمان با شناسائي عدد، براي بشر اين نياز پيدا شد تا راهي بيابد كه محاسبه را ساده‌تر انجام دهد اولين وسيله‌اي كه انسان از آن در امر شمارش كمك گرفت است، شايد انگشتان دست باشد در مراحل بعدي «چوب خط» به عنوان يك ماشين ساده كه مي‌توانست در امر شمارش انسان كمك كند، به كار آمد
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 1
فرمت فايل doc
حجم فايل 30 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 40
تاريخچه كامپيوتر

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

تاريخچه كامپيوتر

 


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود گياهان دارويي ژنتيكي

گياهان دارويي ژنتيكي
دسته بندي كشاورزي و زراعت
بازديد ها 5
فرمت فايل doc
حجم فايل 17 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 10
گياهان دارويي ژنتيكي

فروشنده فايل

كد كاربري 1079
كاربر

مقدمه

انسان از بدو تمدن تا كنون و در طول حيات ديرينه ايش هماره با عوامل نامساعد جوي در ستيز بوده است از جمله اين عوامل نامساعد بيماريها و امراض مي باشد كه سلامتي و حيات او را در معرض خطر قرار داده و باعث تلفات و مرگ و مير در كليه ادوار تاريخي گشته اند.

بشر نيز به موازات سير تكاملي عوامل محيطي و بخصوص امراض و بيماريها به مقابله با آن برخاسته و از مواد گوناگون و مختلف استفاده نموده است. گياهان اولين ماده اي بودند كه در ابتدا جهت تغذيه و سپس قسمت هايي از آن جهت مدواي بعضي از بيماريها مورد استفاده انسان قرار گرفته است. اثرات معجزه آساي گياهان در درمان بسياري از امراض از قديم الايام مورد توجه قرار بشر بوده و براي او روشن و آشكار بوده است.

روزگاري بازار حشاشين اصفهان، ري، خراسان و الموت و بعضي از نقاط جهان مراكز بزرگ جمع آوري و پخش گياهان داروئي و حتي الكل استخراج شده از گياهان و عرق بيد و امثال اين بود.

تحقيقات علمي و مطالعات دامنه دار زيادي در جهت شناخت هر چه دقيقتر و كاملتر گياهان داروئي تا كنون انجام يافته است.

گياهان خانواده پاپا وارسه (تيره خشاش) از جمله گونه هاي داروئي هستند كه از روزگاران گذشته بر روي آنها تحقيقات زيادي مي شده است.

آلكالوئيدهايي نظير مرفين، تبائين، كدئين و پاپاورين از گياهان اين تيره بدست آمده اند. مرفين به علت دارا بودن خاصيت ضد درد قوي و همچنين جلوگيري از اسهال در طب مصرف شده است. تبائين هم به علت اثرات تشنج آور استريكنين و هم به علت شباهت و نزديكي ساختمان شيميائي آن به مرفين قابل، تبديل به تركيبات زيادي از جمله كدئين و نالوكسان مي باشد. نالوكسان در درمان معتادين به هروئين مصرف مي شود و تبائين بر خلاف مرفين خاصيت اعتياد آور ندارد.

كدئين به عنوان مسكن سرفه در طب مورد استفاده داشته است و از اين روست كه بررسي گياهان اين تيره مورد توجه مجامع علمي قرار گرفته است.

گلوسيوم جزء گياهان تيره پاپاوارسه بوده و از آلكالوئيدهاي متنوع برخوردار است و براي بيوسنتز آلكالوئيداهي موجود در اين گياهان سيستم هاي آنزيمي متعددي در گياه مي باشد تحقيق در مورد آلكالوئيدها باعث شده كه اين گياهان بر اساس ماده موثره موجود در آنها تقسيم بندي شوند. نتايج متناقض و اختلاف آلكالوئيدهاي موجود در يك نوع گياه نشان دهنده اين مطلب است كه گياهان فوق كه از نظر مورفولوژي يكسان بوده و از نظر تقسيم بندي گياهي در يك طبقه قرار مي گيرند، داراي سيستمهاي آنزيمي متفاوت بوده و اختلافشان در موارد موثره موجود در آنها مي باشد.

تقسيم بندي بر اساس ژنتيك يا تعداد كروموزومهاي گياهان، تقسيم بندي بر اساس ماده موثره را تائيد مي كند چنانكه آزمايشات ژنتيكي انجام شده نتايج زير را نشان مي دهد.

1) Papaver


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود آشنائي با روش ها و آزمونهاي آماري

آشنائي با روش ها و آزمونهاي آماري
دسته بندي جزوه
بازديد ها 2
فرمت فايل doc
حجم فايل 21 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 7
آشنائي با روش ها و آزمونهاي آماري

فروشنده فايل

كد كاربري 1079
كاربر

آشنائي با روش ها و آزمونهاي آماري

مقدمه

مقاله هاي علمي-پژوهشي را با روش ها و آزمون هاي آماري مورد استفاده مي شناسند و ديگر گرد هم آوردن مطالب نويسندگان مختلف ارزش علمي و پژوهشي ندارد. علم آمار با پردازش داده ها و تبديل آنها به اطلاعات مورد نياز، زمينه اخذ تصميم را فراهم مي آورد. هنر مديران و كارشناسان در نحوه استفاده از روشهاي آماري و تحليل اطلاعات به دست آمده تجلي پيدا مي كند. امروزه بندرت مي توان بدون استفاده از روشهاي آماري اقدام به تفسير، تبيين و تحليل نتايج به دست آمده از تحقيق ها و پژوهش هاي علمي كرد.

آمار در دو شاخه آمار توصيفي و احتمالات و آمار استنباطي بحث و بررسي مي شود. احتمالات و تئوريهاي احتمال اساسا از دايره بحث ما خارج است. همچنين آمار توصيفي مانند فراواني، ميانگين، واريانس و ... نيز مفروض در نظر گرفته شده اند. در اين مقاله با تاكيد بر فنون و روش هاي آماري استنياطي، كاربرد آمار در مقاله هاي علمي-پژوهشي ارائه خواهد شد.

1-آمار استنباطي و آمار توصيفي

در يك پژوهش جهت بررسي و توصيف ويژگيهاي عمومي پاسخ دهندگان از روش هاي موجود در آمار توصيفي مانند جداول توزيع فراواني، در صد فراواني، درصد فراواني تجمعي و ميانگين استفاده ميگردد. بنابراين هدف آمار توصيفي يا descriptive محاسبه پارامترهاي جامعه با استفاده از سرشماري تمامي عناصر جامعه است.

در آمار استنباطي يا inferential پژوهشگر با استفاده مقادير نمونه آماره ها را محاسبه كرده و سپس با كمك تخمين و يا آزمون فرض آماري، آماره ها را به پارامترهاي جامعه تعميم مي دهد.براي تجزيه و تحليل داده ها و آزمون فرضيه هاي پژوهش از روش هاي آمار استنباطي استفاده مي شود.

پارامتر شاخص بدست آمده از جامعه آماري با استفاده از سرشماري است و شاخص بدست آمده از يك نمونه n تائي از جامعه آماره ناميده مي شود. براي مثال ميانگين جامعه يا µ يك پارامتر مهم جامعه است. چون ميانگين جامعه هميشه در دسترس نيست به همين خاطر از ميانگين نمونه يا كه آماره برآورد كننده پارامتر µ است در بسياري موارد استفاده مي شود.

2-آزمون آماري و تخمين آماري

همانطور كه در بخش روش نگارش يك مقاله علمي-پژوهشي عنوان شد در يك مقاله پژوهشي يا يك پايان نامه بايد سوال پژوهش يا فرضيه پژوهش مطرح شود. اگر تحقيق از نوع سوالي و صرفا حاوي پرسش درباره پارامتر باشد، براي پاسخ به سوالات از تخمين آماري استفاده مي شود و اگر حاوي فرضيه ها بوده و از مرحله سوال گذر كرده باشد، آزمون فرضيه ها و فنون آماري آن به كار مي رود.

هر نوع تخمين يا آزمون فرض آماري با تعيين صحيح آماره پژوهش شروع مي شود. سپس بايد توزيع آماره مشخص شود. براساس توزيع آماره آزمون با استفاده از داده هاي بدست آمده از نمونه محاسبه شده آماره آزمون محاسبه مي شود. سپس مقدار بحراني با توجه به سطح خطا و نوع توزيع از جداول مندرج در پيوست هاي كتاب آماري محاسبه مي شود. در نهايت با مقايسه آماره محاسبه شده و مقدار بحراني سوال يا فرضيه تحقيق بررسي و نتايج تحليل مي شود. در ادامه اين بحث موشكافي مي شود.

3-آزمون هاي آماري پارامتريك و ناپارامتريك

آمار پارامتريك كه در خلال جنگ جهاني دوم شكل گرفت در برابر آمار پارامتريك قرار مي گيرد. آمار پارامتريك مستلزم پيش فرضهائي در مورد جامعه اي كه از آن نمونه گيري صورت گرفته مي باشد. به عنوان مهمترين پيش فرض در آمار پارامترك فرض مي شود كه توزيع جامعه نرمال است اما آمار ناپارامتريك مستلزم هيچگونه فرضي در مورد توزيع نيست. به همين خاطر بسياري از تحقيقات علوم انساني كه با مقياس هاي كيفي سنجيده شده و فاقد توزيع (Free of distribution) هستند از شاخصهاي آمارا ناپارامتريك استفاده مي كنند.

فنون آمار پارامتريك شديداً تحت تاثير مقياس سنجش متغيرها و توزيع آماري جامعه است. اگر متغيرها از نوع اسمي و ترتيبي بوده حتما از روشهاي ناپارامتريك استفاده مي شود. اگر متغيرها از نوع فاصله اي و نسبي باشند در صورتيكه فرض شود توزيع آماري جامعه نرمال يا بهنجار است از روشهاي پارامتريك استفاده مي شود در غيراينصورت از روشهاي ناپارامتريك استفاده مي شود.

4-خلاصه آزمونهاي پارامتريك


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود آشنايي با سرشماري عمومي نفوس و مسكن

آشنايي با سرشماري عمومي نفوس و مسكن
دسته بندي آمار
بازديد ها 2
فرمت فايل doc
حجم فايل 36 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 22
آشنايي با سرشماري عمومي نفوس و مسكن

فروشنده فايل

كد كاربري 1079
كاربر

آشنايي با سرشماري عمومي نفوس و مسكن

مقدمه
بشر از ابتداي خلقت در جهت شناخت نيازها، يافتن وسايلي براي رفع آن ها و بهبود شرايط زندگي خود گام برداشته، بنابراين در فعاليت هايي كه توسط وي انجام شده همواره مبنا، نوع بشر و به عبارتي انسان بوده است. در ابتدا فقط نيازهاي فردي بشر مطرح بود اما به تدريج در مسير اجتماعي شدن و برنامه ريزي براي رفع نيازهاي جمعي گام برداشته شد. زماني كه تفكر هدايت جامعه و تشكيل حكومت شكل گرفت تامين منابع براي ادامه حاكميت به عنوان يك نياز اساسي مطرح شد. از عمده ترين اين منابع، ماليات و خراج حكومتي را مي توان نام برد.
بنابراين امروزه سرشماري عمومي نفوس و مسكن يكي از عمده ترين راه هاي شناخت ويژگي هاي جمعيت كشورها به منظور برنامه ريزي، نظارت،كنترل و ارزيابي خدمات و فعاليت هاي ملي و منطقه اي مي باشد و در اغلب كشور ها اين سرشماري كه عموماً با ويژگي هاي مسكن نيز توأم ، هر 5 يا 10 سال يك بار انجام مي شود.

تاريخچه سرشماري نفوس در جهان
سوابق تاريخي نشان مي‌دهد كه در حدود سال‌هاي 3800، 3000 و 2500 قبل از ميلاد به ترتيب دركشورهاي بابل، چين و مصر سرشماري جمعيت صورت مي گرفته است. همچنين در قرون اول و دوم ميلادي اجراي در سرشماري در قسمتي از خاك چين گزارش شده است. در يونان و رم باستان نيز سرشماري‌هاي جمعيتي متعددي به عمل آمده است كه از طريق آنها، اطلاعات مربوط به خصوصيات اجتماعي ـ اقتصادي مردم جمع‌آوري شده است.
همچنين در قرون اول و دوم ميلادي اجراي در سرشماري در قسمتي از خاك چين گزارش شده است.
در يونان و رم باستان نيز سرشماري‌هاي جمعيتي متعددي به عمل آمده است كه از طريق آنها، اطلاعات مربوط به خصوصيات اجتماعي ـ اقتصادي مردم جمع‌آوري شده است.
در اوايل قرن هيجدهم ميلادي، در اروپا سرشماري‌هايي صورت گرفته است كه البته به صورت علمي و امروزي نبود و در مقياس محدود انجام شده است.
از اولين سرشماري‌هاي نفوس به روش جديد مي‌توان از سرشماري سوئد در سال 1749 ، نروژ و دانمارك در سال1769، آمريكا در 1790 و فرانسه و انگلستان در سال 1801، نام برد.
گفته شده تا آغاز قرن بيستم كمتر از بيست درصد جمعيت دنيا سرشماري شده بود، اما در سال 1950 تقريباً 80 درصد از جمعيت دنيا مورد شمارش قرار گرفت.
براساس گزارش سالنامه آمار جمعيت سازمان ملل متحد تا سال 1975، 190 كشور جهان سرشماري عمومي نفوس انجام داده‌اند و بيش از 50 درصد اقلام مورد پرسش سرشماري كشورها براساس توصيه‌هاي سازمان ملل متحد بوده و قابليت مقايسه بين‌المللي دارد.
در سال 1853 در نخستين كنگره بين‌المللي آمارشناسان در بروكسل قطعنامه‌اي تصويب شد كه در آن كشورهاي جهان و دولت‌ها به سرشماري‌هاي عمومي نفوس در فاصله هر ده سال يكبار ترغيب شدند. اين كنگره اصول نخستين سرشماري‌هاي امروزي را تدوين نمود كه با پي‌گيري‌هاي اداره‌ي آمار سازمان ملل متحد و باتجربه كشورهاي جهان به تدريج اصلاح و تكميل شد.
سازمان ملل همچنان در توصيه‌هاي دور 2010 اجراي سرشماري را در فاصله زماني مشخص و حتي‌المقدور ده سال يك بار پيشنهاد مي‌كند ولي برخي كشورها به دليل تغييرات سريع جمعيتي و ضرورت دسترسي به اطلاعات در فاصله زماني كوتاه‌تر، اقدام به انجام سرشماري در ميانه دهه مي‌نمايند.

تاريخچه سرشماري نفوس در ايران


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود بررسي عوامل مختلف در رابطه با كاهش انگيزه پرسنل شركت رينگ سازي مشهد

بررسي عوامل مختلف در رابطه با كاهش انگيزه پرسنل شركت رينگ سازي مشهد
دسته بندي جزوه
بازديد ها 2
فرمت فايل doc
حجم فايل 45 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 69
بررسي عوامل مختلف در رابطه با كاهش انگيزه پرسنل شركت رينگ سازي مشهد

فروشنده فايل

كد كاربري 1079
كاربر

پيشگفتار

تا قبل از دهه 1930 ميلادي بطور گسترده اي باور بر اين بود كه رهبري يك ويژگي فردي است، و تنها محدودي از افراد بطور ذاتي توانائيها و خصوصياتي را به ارث برده اند و خداوند به آنان اين وديعه گرانبها را اعطا فرموده كه مي‌توانند رهبران موثري باشند. از دهه 1930 به بعد، دانشمندان علوم اجتماعي و علوم رفتاري مسير جديدي را در تحقيق پيرامون رفتار و خصوصيات رهبري پيمودند. اصولا مشخص ساختن يك الگوي اساسي و يكسان رهبري ناممكن است، چرا كه از يك طرف نمي‌توان ويژگيهائي را برشمرده كهتمام رهبران موثر و موفق داراي آن خصوصيات باشند و از طرف ديگر با توجه به شرايط خصوصيات رهبران موفق و موثر در سازمانها نظامي، صنعتي و تعليم و تربيتي با يكديگر متفاوتند. نمونه بارز آن اينكه حتي درون يك صنعت، شرايط متفاوت، رهبري متفاوت را مي‌طلبد. مقايسه رهبران صنعتي موفق و موثر در دوره هاي تاريخي مختلف، در فرهنگهاي مختلف و در صنايع مختلف، اين مطلب را بوضوح روشن مي‌سازد. بهرحال، عواملي كه براي يك رهبري موفق ضرورت دارد، داشتن مهارت و نگرش است كه مي‌توان آنها را از طريق فراگيري كسب كرد، و يا بطور گسترده اي اصلاح نمود. رهبري را در يك طيف گسترده بايد مورد توجه قرار دهيم. چرا كه چهار متغير وجود دارد كه رهبري را متاثر مي‌سازند، اول خصوصيات رهبر، دوم نگرش ها، نيازها و ساير خصوصيات فردي زير دستان، سوم خصوصيات سازمان، مانند اهداف آن، و ماهيت وظايفي كه بايد انجام پذيرد و چهارم: متغيرهاي محيطي.

خصوصيات شخصي كه براي عملكرد موثر رهبر لازم مي‌باشد، باتوجه به ساير عوامل، تغيير مي‌يابد. اين چهار متغير دستاوردهاي تحقيقات و پژوهشهاي علمي‌در مورد رهبري مي‌باشد و مفهومش اين است كه رهبري يك خصوصيت ذاتي فرد نيست. بلكه يك رابطه پيچيده بين اين چهار متغير مي‌باشد.

بنابر اين اگر بپذيريم كه رهبري رابطه اي بين رهبر، پيروان، سازمان و عموال محيطي است و قبول داشته باشيم كه اين عوامل و متغيرهاي موقعيتي با گذشت زمان تغيير مي‌كند، لازم است بپذيريم كه خصوصيات و ويژگيهاي رهبري نيز تغيير مي‌كند.

به هر تقدير تسلط به تكنيك هاي فني، مانند كامپيوتر، مالي، توليد، بازاريابي و امثالهم براي رهبري موثر كفايت نمي‌كند، چرا كه جنبه انساني رهبري، به مراتب مهمتر از وظايف فني است. براي بقا و حفظ موقعيت هر سازمان، وجود رهبري موثر، امري است حياتي. سبك تصميم گيري رهبر، يكي از ابعاد مهم رهبري است. روشهاي بسيار متنوعي وجود دارد كه هر رهبر براي انجام وظيفه و يا اتخاذ تصميمات مشخصي، مي‌تواند از آنها استفاده كند كه با توجه به ميزان مشاركت يا عدم مشاركت زير دستان سبك رهبري متفاوت خواهد بود.

بعضي از زير دستان تمايلي به مشاركت در فرآيند تصميم گيري ندارند و پاره اي اشتياق فراوان دارند. بهرحال با توجه به متفاوت بودن زير دستان، ميزان علاقه به مشاركت در فرايند تصميم گيري نيز متفاوت است، حتي افراد نسبت به بعضي از تصميمات بيشتر، مشتاق به مشاركت هستند و در بعضي ديگر، كمتر، همين درجه و ميزان علاقه مندي و تمايل زير دستان نسبت به مشاركت يا عدم مشاركت خود ايجاد كننده نوع سبك رهبري مي‌باشد. بعبارتي توان و تمايل زيردستان، يك عامل اساسي در اتخاذ سبك بخصوصي از رهبري مي‌باشد. در اين مسير به بررسي عوامل موثر برانگيزه كاركنان شركت رينگسازي پرداختيم كه در فصل اول به كليات اين مساله پرداختيم وهدف ما ضرورت اين امر را توضيح داديم و فرضيه هاي موجود بر روي اين موضوع را بررسي كرديم و در فصل دوم پيشينه اين مساله را مورد


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود بررسي عوامل مختلف در رابطه با كاهش انگيزه پرسنل شركت رينگ سازي مشهد

بررسي عوامل مختلف در رابطه با كاهش انگيزه پرسنل شركت رينگ سازي مشهد
دسته بندي جزوه
بازديد ها 1
فرمت فايل doc
حجم فايل 45 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 69
بررسي عوامل مختلف در رابطه با كاهش انگيزه پرسنل شركت رينگ سازي مشهد

فروشنده فايل

كد كاربري 1079
كاربر

پيشگفتار

تا قبل از دهه 1930 ميلادي بطور گسترده اي باور بر اين بود كه رهبري يك ويژگي فردي است، و تنها محدودي از افراد بطور ذاتي توانائيها و خصوصياتي را به ارث برده اند و خداوند به آنان اين وديعه گرانبها را اعطا فرموده كه مي‌توانند رهبران موثري باشند. از دهه 1930 به بعد، دانشمندان علوم اجتماعي و علوم رفتاري مسير جديدي را در تحقيق پيرامون رفتار و خصوصيات رهبري پيمودند. اصولا مشخص ساختن يك الگوي اساسي و يكسان رهبري ناممكن است، چرا كه از يك طرف نمي‌توان ويژگيهائي را برشمرده كهتمام رهبران موثر و موفق داراي آن خصوصيات باشند و از طرف ديگر با توجه به شرايط خصوصيات رهبران موفق و موثر در سازمانها نظامي، صنعتي و تعليم و تربيتي با يكديگر متفاوتند. نمونه بارز آن اينكه حتي درون يك صنعت، شرايط متفاوت، رهبري متفاوت را مي‌طلبد. مقايسه رهبران صنعتي موفق و موثر در دوره هاي تاريخي مختلف، در فرهنگهاي مختلف و در صنايع مختلف، اين مطلب را بوضوح روشن مي‌سازد. بهرحال، عواملي كه براي يك رهبري موفق ضرورت دارد، داشتن مهارت و نگرش است كه مي‌توان آنها را از طريق فراگيري كسب كرد، و يا بطور گسترده اي اصلاح نمود. رهبري را در يك طيف گسترده بايد مورد توجه قرار دهيم. چرا كه چهار متغير وجود دارد كه رهبري را متاثر مي‌سازند، اول خصوصيات رهبر، دوم نگرش ها، نيازها و ساير خصوصيات فردي زير دستان، سوم خصوصيات سازمان، مانند اهداف آن، و ماهيت وظايفي كه بايد انجام پذيرد و چهارم: متغيرهاي محيطي.

خصوصيات شخصي كه براي عملكرد موثر رهبر لازم مي‌باشد، باتوجه به ساير عوامل، تغيير مي‌يابد. اين چهار متغير دستاوردهاي تحقيقات و پژوهشهاي علمي‌در مورد رهبري مي‌باشد و مفهومش اين است كه رهبري يك خصوصيت ذاتي فرد نيست. بلكه يك رابطه پيچيده بين اين چهار متغير مي‌باشد.

بنابر اين اگر بپذيريم كه رهبري رابطه اي بين رهبر، پيروان، سازمان و عموال محيطي است و قبول داشته باشيم كه اين عوامل و متغيرهاي موقعيتي با گذشت زمان تغيير مي‌كند، لازم است بپذيريم كه خصوصيات و ويژگيهاي رهبري نيز تغيير مي‌كند.

به هر تقدير تسلط به تكنيك هاي فني، مانند كامپيوتر، مالي، توليد، بازاريابي و امثالهم براي رهبري موثر كفايت نمي‌كند، چرا كه جنبه انساني رهبري، به مراتب مهمتر از وظايف فني است. براي بقا و حفظ موقعيت هر سازمان، وجود رهبري موثر، امري است حياتي. سبك تصميم گيري رهبر، يكي از ابعاد مهم رهبري است. روشهاي بسيار متنوعي وجود دارد كه هر رهبر براي انجام وظيفه و يا اتخاذ تصميمات مشخصي، مي‌تواند از آنها استفاده كند كه با توجه به ميزان مشاركت يا عدم مشاركت زير دستان سبك رهبري متفاوت خواهد بود.

بعضي از زير دستان تمايلي به مشاركت در فرآيند تصميم گيري ندارند و پاره اي اشتياق فراوان دارند. بهرحال با توجه به متفاوت بودن زير دستان، ميزان علاقه به مشاركت در فرايند تصميم گيري نيز متفاوت است، حتي افراد نسبت به بعضي از تصميمات بيشتر، مشتاق به مشاركت هستند و در بعضي ديگر، كمتر، همين درجه و ميزان علاقه مندي و تمايل زير دستان نسبت به مشاركت يا عدم مشاركت خود ايجاد كننده نوع سبك رهبري مي‌باشد. بعبارتي توان و تمايل زيردستان، يك عامل اساسي در اتخاذ سبك بخصوصي از رهبري مي‌باشد. در اين مسير به بررسي عوامل موثر برانگيزه كاركنان شركت رينگسازي پرداختيم كه در فصل اول به كليات اين مساله پرداختيم وهدف ما ضرورت اين امر را توضيح داديم و فرضيه هاي موجود بر روي اين موضوع را بررسي كرديم و در فصل دوم پيشينه اين مساله را مورد


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود كاهش انگيزه كاركنان

كاهش انگيزه كاركنانعلل كاهش انگيزه كاركنانعوامل كاهش انگيزه در كاركناندلايل كاهش انگيزه كاركنانعوامل كاهش انگيزه كاركنانبررسي علل كاهش انگيزه كاركنان
دسته بندي جزوه
بازديد ها 3
فرمت فايل doc
حجم فايل 45 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 69
كاهش انگيزه كاركنان

فروشنده فايل

كد كاربري 1079
كاربر

پيشگفتار

تا قبل از دهه 1930 ميلادي بطور گسترده اي باور بر اين بود كه رهبري يك ويژگي فردي است، و تنها محدودي از افراد بطور ذاتي توانائيها و خصوصياتي را به ارث برده اند و خداوند به آنان اين وديعه گرانبها را اعطا فرموده كه مي‌توانند رهبران موثري باشند. از دهه 1930 به بعد، دانشمندان علوم اجتماعي و علوم رفتاري مسير جديدي را در تحقيق پيرامون رفتار و خصوصيات رهبري پيمودند. اصولا مشخص ساختن يك الگوي اساسي و يكسان رهبري ناممكن است، چرا كه از يك طرف نمي‌توان ويژگيهائي را برشمرده كهتمام رهبران موثر و موفق داراي آن خصوصيات باشند و از طرف ديگر با توجه به شرايط خصوصيات رهبران موفق و موثر در سازمانها نظامي، صنعتي و تعليم و تربيتي با يكديگر متفاوتند. نمونه بارز آن اينكه حتي درون يك صنعت، شرايط متفاوت، رهبري متفاوت را مي‌طلبد. مقايسه رهبران صنعتي موفق و موثر در دوره هاي تاريخي مختلف، در فرهنگهاي مختلف و در صنايع مختلف، اين مطلب را بوضوح روشن مي‌سازد. بهرحال، عواملي كه براي يك رهبري موفق ضرورت دارد، داشتن مهارت و نگرش است كه مي‌توان آنها را از طريق فراگيري كسب كرد، و يا بطور گسترده اي اصلاح نمود. رهبري را در يك طيف گسترده بايد مورد توجه قرار دهيم. چرا كه چهار متغير وجود دارد كه رهبري را متاثر مي‌سازند، اول خصوصيات رهبر، دوم نگرش ها، نيازها و ساير خصوصيات فردي زير دستان، سوم خصوصيات سازمان، مانند اهداف آن، و ماهيت وظايفي كه بايد انجام پذيرد و چهارم: متغيرهاي محيطي.

خصوصيات شخصي كه براي عملكرد موثر رهبر لازم مي‌باشد، باتوجه به ساير عوامل، تغيير مي‌يابد. اين چهار متغير دستاوردهاي تحقيقات و پژوهشهاي علمي‌در مورد رهبري مي‌باشد و مفهومش اين است كه رهبري يك خصوصيت ذاتي فرد نيست. بلكه يك رابطه پيچيده بين اين چهار متغير مي‌باشد.

بنابر اين اگر بپذيريم كه رهبري رابطه اي بين رهبر، پيروان، سازمان و عموال محيطي است و قبول داشته باشيم كه اين عوامل و متغيرهاي موقعيتي با گذشت زمان تغيير مي‌كند، لازم است بپذيريم كه خصوصيات و ويژگيهاي رهبري نيز تغيير مي‌كند.

به هر تقدير تسلط به تكنيك هاي فني، مانند كامپيوتر، مالي، توليد، بازاريابي و امثالهم براي رهبري موثر كفايت نمي‌كند، چرا كه جنبه انساني رهبري، به مراتب مهمتر از وظايف فني است. براي بقا و حفظ موقعيت هر سازمان، وجود رهبري موثر، امري است حياتي. سبك تصميم گيري رهبر، يكي از ابعاد مهم رهبري است. روشهاي بسيار متنوعي وجود دارد كه هر رهبر براي انجام وظيفه و يا اتخاذ تصميمات مشخصي، مي‌تواند از آنها استفاده كند كه با توجه به ميزان مشاركت يا عدم مشاركت زير دستان سبك رهبري متفاوت خواهد بود.

بعضي از زير دستان تمايلي به مشاركت در فرآيند تصميم گيري ندارند و پاره اي اشتياق فراوان دارند. بهرحال با توجه به متفاوت بودن زير دستان، ميزان علاقه به مشاركت در فرايند تصميم گيري نيز متفاوت است، حتي افراد نسبت به بعضي از تصميمات بيشتر، مشتاق به مشاركت هستند و در بعضي ديگر، كمتر، همين درجه و ميزان علاقه مندي و تمايل زير دستان نسبت به مشاركت يا عدم مشاركت خود ايجاد كننده نوع سبك رهبري مي‌باشد. بعبارتي توان و تمايل زيردستان، يك عامل اساسي در اتخاذ سبك بخصوصي از رهبري مي‌باشد. در اين مسير به بررسي عوامل موثر برانگيزه كاركنان شركت رينگسازي پرداختيم كه در فصل اول به كليات اين مساله پرداختيم وهدف ما ضرورت اين امر را توضيح داديم و فرضيه هاي موجود بر روي اين موضوع را بررسي كرديم و در فصل دوم پيشينه اين مساله را مورد


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود هوش هيجاني و مديريت بازار

هوش هيجاني و مديريت بازار
دسته بندي جزوه
بازديد ها 2
فرمت فايل doc
حجم فايل 28 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 36
هوش هيجاني و مديريت بازار

فروشنده فايل

كد كاربري 1079
كاربر

- مقدمه

مديريت و يا عامل انساني مهمترين دليل تحولاتي است كه امروز بشر در همه زمينه‌ها و به هر شكلي درجوامع گوناگون شاهد آن است. در واقع عامل انساني است كه تفاوت‌هاي فاحش امروز زندگي بشر با شرايط گذشته‌اش را رقم زده است. اگر اين عامل از زندگي روزمره حذف شود در واقع توسعه و پيشرفت از زندگي انسان حذف مي‌شود. براي تغيير و حركت بسوي شرايط بهتر علاوه بر عواملي چون سرمايه، مواد اوليه و غيره مهمترين و اصلي‌ترين عامل نيروي انساني است. در واقع ثروت و دارايي هر جامعه‌اي تنها و تنها

نيروي انساني است. اين ديدگاه شايد افراطي بنظر برسد ولي واقعيت‌هاي پيشرو در جوامع گوناگون اين امررا ثابت مي‌كند. اگر يك جامعه را با همه امكانات مادي و ثروت‌هاي بيكران با جامعه‌اي كه از همه اين امكانات بي‌بهره است مقايسه كنيم و مشاهده كنيم كه جامعه فاقد ثروت از توان و قدرت بالاتري برخوردار است تنها عاملي كه اين مسئله را ايجاد كرده بايد عامل انساني باشد در زمينه امور اقتصادي و تجاري مانند همه ديگربخش‌هاي اجتماعي عامل انساني مهم و حياتي است. مقاله حاضر نگاهي دارد به يكي از ديدگاه‌هاي جديد

در زمينه مديريت تجاري.

نخستين توجهي كه در عرصه مديريت و تجارت به صورتي جدي به رفتار مناسب با عوامل انساني مبذول گشت


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود اصول مديريت

اصول مديريتاصول مديريت ساختاصول مديريت آموزشياصول مديريت وتئوري سازماناصول مديريت علمي تيلوراصول مديريت پروژهاصول مديريت اسلامياصول مديريت زماناصول مديريت بحراناصول مديريتياصول مديريت ساخت حسن صادقياصول مديريت ساختماناصول مديريت ساخت چيستاصول مديريت ساخت ساختماناصول مديريت ساخت عمراناصول مديريت ساختpdfاصول مديريت ساختاصول مديريت ساخت و تجهيز كارگا
دسته بندي مديريت
بازديد ها 7
فرمت فايل doc
حجم فايل 26 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 17
اصول مديريت

فروشنده فايل

كد كاربري 1079
كاربر

مديريت فرايند به كارگيري مؤثرو كارآمد منابع مادي وانساني در برنامه ريزي سازماندهي بسيج منابع وامكانات هدايت و كنترل است كه براي دستيابي به اهداف سازماني و بر اساس نظام ارزشي مورد قبول صورت مي گيرد.


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود جامعه ديجيتالي

بشر از ابتداي خلقت خود تا كنون چنديد عصر يا دوره را طي كرده و به تكامل فعلي خود رسيده است ابتدايي ترين دوره را عصر حجر يا عصر شكار مي نامند در اين دوره عمده فعاليت انسان شكار حيوانات بوده و به اين منظور از ابزارهاي اوليه مانند سنگ و چوب و غيره بهره مي جسته است
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 0
فرمت فايل doc
حجم فايل 33 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 10
جامعه ديجيتالي

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

جامعه ديجيتالي

 


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود تحقيق در مورد دات نت

مقدمه اي بر دات نت براي اينكه بفهميم چرا دانت نت به نيازي اساسي براي برنامه نويسي تبديل شده است بايد بدانيم قبل از دات نت برنامه نويسي چه شرايطي داشته است
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 1
فرمت فايل doc
حجم فايل 65 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 48
تحقيق در مورد دات نت

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

تحقيق در مورد دات نت


مقدمه اي بر دات نت:

 

 

 

براي اينكه بفهميم چرا دانت نت به نيازي اساسي براي برنامه نويسي تبديل شده است: بايد بدانيم قبل از دات نت برنامه نويسي چه شرايطي داشته است.

 

 

 

نگاهي به گذشته:

 

 

 

IBM PC كه در سال 1981 معرفي شد داراي يك floppy drive بدون ديسك سخت و يك نمايشگر سبز فسفري با 128 كيلو بايت رم بود. اين كامپيوتر توسط مجله Time (در حالي كه عكسش روي جلد مجله بود) به عنوان مرد سال معرفي شد. اين كار بسيار عجيبي بود. زيرا روي جلد اين مجله فقط جاي عكس رهبران و انسانهاي مشهور بوده است.

 

 

 

پيشرفت كامپيوتر بقدري سريع بود كه تنها 20 سال بعد, كامپيوتر به چنان دستگاه قدرتمندي تبديل شد كه از اينترنت يا وسايل بي سيم براي ارتباط با ديگر كامپيوتر ها استفاده مي كرد. در حال حاضر همان طور كه مشاهده مي كنيد سيستم هاي كامپيوتري (از جمله خدمات اينترنتي) در تمام ابعاد زندگي انسان نفوذ كرده اند. حتي در ايران كه جزو كشورهاي در حال توسعه است و سيستم مخابراتي مناسبي ندارد اين امر كاملا مشاهده مي شود. اگر چه هنوز ميزان استفاده ما و نحوه آن با كشورهاي صنعتي بسيار متفاوت است. نكته جالب در مورد كاميپوتر اين است


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود مقاله در مورد سايت

مقدمه در دنياي امروز كه رفته رفته تمامي اعمالي كه بشر انجام مي دهد به صورت مجازي و از طريق اينترنت به منظور سهولت كار انجام مي شود ، سايت هاي اينترنتي خود را به عنوان يكي از نياز هاي انسان روز به روز بيشتر پيدا مي كنند و هر شركت ، نهاد ، مجموعه و هر شخصي براي نماياندن خود به ديگران و گام برداشتن در جهت پيشرفت خويش ، نيازمند در اختيار داشتن وب
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 2
فرمت فايل doc
حجم فايل 637 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 96
مقاله در مورد سايت

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

مقاله در مورد سايت

 


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود شبيه سازي كامپيوتري

شبيه سازي كامپيوتري (شبيه سازي رايانه، جزو مفيدي براي بسياري از سيستم‌هاي طبيعي در فيزيك، شيمي و زيست‌شناسي و نيز براي سيستم‌هاي انساني در اقتصاد و علوم اجتماعي (جامعه‌شناسي كامپيوتري) و همچنين در مهندسي براي به دست آوردن بينش نسبت به عمل اين سيستم‌ها شده است
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 1
فرمت فايل doc
حجم فايل 17 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 9
شبيه سازي كامپيوتري

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

شبيه سازي كامپيوتري

 


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود شبيه سازي فرايند توليد پايگاه هاي اطلاعات

چكيده استفاده كارا از نيروي انساني، تجهيزات و ديگر منابع سازماني امري ضروري است0 بدين منظور شبيه سازي ( simulation ) ميتواند بعنوان يكي از تكنيكها موَثر و پرقدرت مديران امروز مورد استفاده قرار گيرد0 دراين مقاله، روش جديدي براي ارزيابي و بهبود فرايند توليد پايگاههاي اطلاعات در مركز اطلاعات و مدارك علمي ايران پيشنهاد شده است
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 1
فرمت فايل doc
حجم فايل 447 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 16
شبيه سازي فرايند توليد پايگاه هاي اطلاعات

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

شبيه سازي فرايند توليد پايگاه هاي اطلاعات

 


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود فايروال ها،يك ضرورت اجتناب ناپذير در دنياي امنيت اطلاعات

امنيت اطلاعات و ايمن سازي كامپيوترها به يك ضرورت غيرقابل انكار در عصر اطلاعات تبديل شده است پرداختن به مقوله امنيت اطلاعات با زباني ساده بيش از هر زمان ديگر احساس مي شود، چراكه هر يك از عوامل انساني و غيرانساني داراي جايگاه تعريف شده اي در نطام مهندسي امنيت اطلاعات مي باشند آشنائي اصولي و منطقي با اين نطام مهندسي و آگاهي از عناصر موجود در اين ساخت
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 3
فرمت فايل doc
حجم فايل 83 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 34
فايروال ها،يك ضرورت اجتناب ناپذير در دنياي امنيت اطلاعات

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

فايروال ها،يك ضرورت اجتناب ناپذير در دنياي امنيت اطلاعات


امنيت اطلاعات و ايمن سازي كامپيوترها به يك ضرورت غيرقابل انكار در عصر اطلاعات تبديل شده است. پرداختن به مقوله امنيت اطلاعات با زباني ساده بيش از هر زمان ديگر احساس مي شود، چراكه هر يك از عوامل انساني و غيرانساني داراي جايگاه تعريف شده اي در نطام مهندسي امنيت اطلاعات مي باشند. آشنائي اصولي و منطقي با اين نطام مهندسي و آگاهي از عناصر موجود در اين ساختار به همراه شناخت علمي نسبت به مسئوليت هر يك از عناصر فوق، امري لازم و حياتي است.
فايروال ها ، يكي از عناصر اساسي در نطام مهندسي امنيت اطلاعات مي باشند كه استفاده از آنان به يك ضرورت اجتناب ناپذير در دنياي امنيت اطلاعات و كامپيوتر تبديل شده


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود فناوري اطلاعات و سيستم هاي اطلاعاتي

سيستم هر انسان در زندگي روزمره خود خواسته يا نا خواسته با هزاران سيستم سروكار دارد اين سيستمها گاه ساخته دست بشرند مانند اتومبيل، كارخانه جات، سيستمهاي حمل و نقل شهري، سيستمهاي نرم افزاري، و بسياري از سيستمهاي ديگر كه آنها را سيستمهاي مصنوعي ميناميم
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 6
فرمت فايل doc
حجم فايل 39 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 13
فناوري اطلاعات و سيستم هاي اطلاعاتي

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

فناوري اطلاعات و سيستم هاي اطلاعاتي

 


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">

دانلود فيبرنوري در شبكه ارتباطات زيرساخت

مقدمه سرعت تحولات و پيدايش فناوري هاي نوين ، تنوع خدمات پيشرفته و تقاضاي فزاينده براي اين خدمات ، لزوم استفاده بهينه از منابع مالي و انساني و گسترش روز افزون بازار رقابت ، موجب گرديده تا نگرش به صنعت مخابرات در قياس با ساير صنايع متفاوت باشد اين نگرش هوشمندانه مبين اين واقعيت است كه فناوري اطلاعات و ارتباطات ، نيروي محـركـه تــوسعه در همه ابـع
دسته بندي كامپيوتر و IT
بازديد ها 5
فرمت فايل doc
حجم فايل 63 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 15
فيبرنوري در شبكه ارتباطات زيرساخت

فروشنده فايل

كد كاربري 387
كاربر

فيبرنوري در شبكه ارتباطات زيرساخت


مقدمه

 

سرعت تحولات و پيدايش فناوري هاي نوين ، تنوع خدمات پيشرفته و تقاضاي فزاينده براي اين خدمات ، لزوم استفاده بهينه از منابع مالي و انساني و گسترش روز افزون بازار رقابت ، موجب گرديده تا نگرش به صنعت مخابرات در قياس با ساير صنايع متفاوت باشد . اين نگرش هوشمندانه مبين اين واقعيت است كه فناوري اطلاعات و ارتباطات ، نيروي محـركـه تــوسعه در همه ابـعـاد اسـت و ايـن مـهم ، ضـرورت هاي توسعه را متجلي مي گرداند .

 

در اين راستا شركت ارتباطات زيرساخت در برنامه هاي پنجساله، توسعه شبكه هاي مخابراتي مبتني بر فناوري نوري را در دستور كار خود قرار داد :

 

اهداف طرح

 

1-


ات مرتبط: ">
برچسب‌ها: ">
[ ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرجع كامل فروش فايل است. || طراح قالب monoblog.ir